Zimowy Rajd Doliną Soły 2023 – Opis tras

Adventure Race

Zespoły rozpoczynają rywalizację od etapu pieszego trwającego 4 godziny. Zaliczają punkty kontrolne (CP) na zasadzie rogainingu. CP mają wagi od 2 do 6. Na tym etapie znajduje się zadanie specjalne nawigacyjne. W zależności od precyzji wykonania zadania można dostać od 0 do 10 punktów przeliczeniowych (PP). Zadanie trwa kilkanaście minut i nie jest obowiązkowe.

Po zakończeniu etapu pieszego zespoły będą miały „niespodziankę” trwającą około godzinę. Czym ona jest zawodnicy dowiedzą się na odprawie.

Następnie zespoły rozpoczynają etap rowerowy trwający 7 godzin. Analogicznie jak na etapie pieszym zaliczają CP o wagach od 2 do 6. Ponadto na etapie rowerowym zawodnicy mają zadanie specjalne – wspinaczkę. Zadanie nie jest obowiązkowe; jest traktowane tak jak CP ale z wagą 10. Zadanie będzie zaliczone jeśli zostanie wykonane przez obu członków zespołu. Ponadto w ramach etapu rowerowego znajduje się subetap rozgrywany na oddzielnej mapie na którym są punkty stowarzyszone. Podbicie punktu stowarzyszonego skutkuje tym, że punkt nie zostanie zaliczony zaś zespół otrzyma 30 minut kary. Skorygowanie punktu stowarzyszonego powoduje, że punkt będzie zaliczony ale kara 30 minut zostanie utrzymana. Subetap nie jest obowiązkowy.

Punkty „piesze” można zaliczać tylko pieszo, zaś punkty „rowerowe” tylko rowerem. Złamanie tej zasady skutkuje dyskwalifikacją.

Po zakończeniu „niespodzianki” zawodnicy otrzymają swoje rowery oraz będą mieli dostęp do swoich przepaków. Mogą tam także pozostawić niepotrzebne rzeczy.

Z racji charakteru zawodów nie można ściśle określić dystansu ani przewyższenia. Organizator zakłada jednak, że najlepsze zespoły pokonają około 25-30 km pieszo oraz 80-90 km rowerem. Łączne przewyższenie raczej nie przekroczy 800 m.

 

Cyclogaine 8h

Zawodnicy zaliczają punkty kontrolne (CP) na zasadzie rogainingu. CP mają wagę od 2 do 6. Na trasie znajduje się subetap rozgrywany na oddzielnej mapie na którym są punkty stowarzyszone. Podbicie punktu stowarzyszonego skutkuje tym, że punkt nie zostanie zaliczony zaś zawodnik otrzyma 30 minut kary. Skorygowanie punktu stowarzyszonego powoduje, że punkt będzie zaliczony ale kara 30 minut zostanie utrzymana. Subetap nie jest obowiązkowy.

Z racji charakteru zawodów nie można ściśle określić dystansu ani przewyższenia. Organizator zakłada jednak, że najlepsi zawodnicy pokonają około 90-100 km. Łączne przewyższenie raczej nie przekroczy 800 m.

 

Rogaining 8h

Zawodnicy zaliczają punkty kontrolne (CP) na zasadzie rogainingu. PK mają wagę od 2 do 6. Na trasie znajduje się zadanie specjalne nawigacyjne. W zależności od precyzji wykonania zadania można dostać od 0 do 10 punktów przeliczeniowych (PP). Zadanie trwa kilkanaście minut i nie jest obowiązkowe.

Z racji charakteru zawodów nie można ściśle określić dystansu ani przewyższenia. Organizator zakłada jednak, że najlepsi zawodnicy pokonają około 50 km. Łączne przewyższenie raczej nie przekroczy 500 m.

 

Rogaining 4h

Zawodnicy zaliczają punkty kontrolne (CP) na zasadzie rogainingu. PK mają wagę od 2 do 6. Na trasie znajduje się zadanie specjalne nawigacyjne. W zależności od precyzji wykonania zadania można dostać od 0 do 10 punktów przeliczeniowych (PP). Zadanie trwa kilkanaście minut i nie jest obowiązkowe.

Z racji charakteru zawodów nie można ściśle określić dystansu ani przewyższenia. Organizator zakłada jednak, że najlepsi zawodnicy pokonają około 25-30 km. Łączne przewyższenie raczej nie przekroczy 300 m.

 

Powrót do opisu Rajd Doliną Soły 2023